VÝROBA FILTROV

tomenu

 

Pri výrobe filtrov používame rôznorodé materiály ako: polypropylén (POP), polyakrylnitril (PAN), PAC, bavlna (BA), polyester (PES), polypfenylsulfid (PPS), NOMEX – ARAMID (NX), polyimid (PI), teflón (TN), sklo (GF), ako i rôzne kombinácie týchto materiálov v závislosti od podmienok filtračného zariadenia. Tieto materiály používame pri výrobe náhradných dielov do filtračných zariadení pre železiarne, cementárne, vápenky, kameňolomy, chemický priemysel, teplárne, drevospracujúci priemysel, dopravné stavby, potravinársky priemysel.

Pre vypracovanie ponuky filtrov, prosíme o zaslanie výkresu, náčrtku – popis výrobku, typ filtračnej hadice (napr, FTG alebo Puls JET), jeho dĺžku, priemer. V prípade, že neexistuje výkresová dokumentácia, stačí zaslať použitý vzor. Pri kapsových filtračných zariadeniach postačí iba udať typ filtračného zariadenia, výkresovú dokumentáciu vlastníme.

V prípade, že si zákazník určí sám filtračnú textíliu, ktorú chce mať použitú pri výrobe náhradných dielov do filtračného zariadenia, naša firma sa snaží túto filtračnú textíliu zabezpečiť. Ak však tento sortiment nie je vo výrobnom programe našich dodávateľov filtračných textílií, v tom prípade prosíme odberateľov o zaslanie technických a chemických podmienok filtračného zariadenia, do ktorého požaduje vyrobiť náhradné diely. Na základe týchto údajov vieme vytypovať a navrhnúť vhodnú filtračnú textíliu.

Ceny výrobkov Vám zašleme na požiadanie, je treba len uviesť rozmery ND a technické podmienky (prípadne požadovaný filtračný materiál). Menu, v akej zákazník bude platiť za výrobky sa určí po vzájomnej dohode.

 

Mikrónová filtrácia veľmi malých nečistôt sa vykonáva pomocou sviečkových filtrov, šitých ( BAG ) filtrov. Cartridge filtračné jednotky fungujú najlepšie do úrovne kontaminácie menej ako 10 ppm. Cartridge filtre sa používajú na filtráciu v systémoch pitnej vody, chemikálií, nápojov a pod.. Lepené kazetové filtre majú filtračné rozmedzie 5 až 125 mikrónov.
Membránové kazety sa používajú na filtráciu do 0,5 mikrónu a v mikrobiológii, kde je filtračné rozmedzie 0,01 mikrónu. Kapsové kazetové filtre majú póry s veľkosťou 1 až 200 mikrónov. Väčšia filtračná kazeta dokáže filtrovať vzduch až do 100 m3/hod.